GİBTÜ ' Ye Nasıl Ulaşırım ?

Şehir içi ulaşımda halk otobüsleri, belediye otobüsleri, minübüs, tramvay ve taksiler kullanılmaktadır. Sarı ve mavi otobüsler belediye tarafından işletilmektedir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ulaşım hizmetlerini veren şirketinin adı GAZİULAŞ'tır. Tüm tramvay ve belediye otobüslerinin işletim hakkı GAZİULAŞ tarafından yapılmaktadır. Bu ulaşım ağından faydalanabilmek için "GAZİANTEP KART" adlı teknolojik ödeme aracını kullanmanız gerekmektedir. Bu kart indirimli yolculuk edilmesini sağlamaktadır. Turistler için tek günlük ulaşım kartları da mevcuttur. Bu kart kent içindeki satış noktalarından temin edilmektedir. Taksi, dolmuş ve minübüslerde nakit para kabul edilmektedir. GAZİULAŞ uhdesinde bulunan tüm ulaşım hizmetleri için "GAZİANTEP KART" zorunluluğu vardır. Şehir içi ulaşım için daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gaziantep şehrinin güneybatısında bulunmaktadır. Bulunduğu bölge halk arasında "Onkoloji Bölgesi", "Beştepe Bölgesi" veya "Antepia Bölgesi" olarak tanımlanmaktadır. Şehir içi merkezden bu bölgeye B31, B60-1, TA3, B45, B77 numaralı otobüs seferleriyle gelebilirsiniz. GİBTÜ'ye gelen otobüsler ve bu otobüslere ait durak-rota bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz

Hava Yolu İle Ulaşım

Gaziantep'te 1976 yılında hizmete giren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı şehirden yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Her gün İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'dan direkt ve aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Ayrıca bazı avrupa ülkerine de zaman zaman direkt uçuşlar mevcuttur. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için farklı seçenekler bulunmaktadır. Havalimanı - Şehir Merkezi arası çalışan belediye otobüsleriyle veya HAVAŞ otobüsleriyle şehir merkezine gidebilirsiniz. Ayrıca havalimanında taksi hizmeti de verilmektedir.

Tren Yolu İle Ulaşım

Gaziantep'te 1954 yılında hizmete giren tren garı, hala hizmet vermektedir. Her gün Adana, Ankara, Bilecik, Elazığ, İstanbul, Kahramanmaraş, Karkamış, Malatya, Nizip, Nusaybin ve Osmaniye'ye demir yolu seferleri yapılmaktadır.

Kara Yolu İle Ulaşım

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye ve Şanlıurfa üzerinden karayoluyla Gaziantep'e ulaşabilirsiniz. Şehirler arası otobüs firmalarıyla Gaziantep'e gelmek isteyenler için ise hemen hemen tüm şehirlerden Gaziantep'e otobüs seferleri yapılmaktadır. Gaziantep Şehirler Arası Otobüs Terminaline gelen kişiler, şehir içi ulaşım hizmetlerini kullanarak dilediği yere ulaşabilirler.

ok